0544-662888
רשימת שירותינו המקצועיים

הבלוג שלי

שימור ושיקום יצירות אמנות- או במילים אחרות , מה תפקידה של רסטורציה ?


 

קטע לדוגמה מהציור לפני השיקום. הצבעים השתנו לגמרה !, נפילות צבע, עובך כבד, עיוות בתשתית!

 

 

שימור ושיקום יצירות אמנות- או במילים אחרות , מה תפקידה של רסטורציה ?

שיקום ושימור ציורים כוללים מגוון של טכניקות ותהליכים שנועדו לשמור על המראה המקורי של יצירות האמנות ולהגן עליו מפני נזק או בליה  נוספים. להלן כמה פרטים ספציפיים:

  1.       ניקוי: אחד ההיבטים החשובים ביותר בשיקום הציור הוא ניקויו, ולעיתים זה גם החלק שדורש את המיומנות והסבלנות הגבוהים ביותר.

תהליך זה כולל הסרת לכלוך ומזהמים אחרים, שמצטברים על פני הציור לאורך השנים.

 הניקוי מתבצע בדרך כלל באמצעות מגוון ממסים וחומרים, שנבחרו בקפידה כדי להימנע מפגיעה בצבע של הציור עצמו. לדוגמה white spirit, הינו חומר שבדרך כלל אדיש לצבעי שמן.

  1.       ייצוב: לאחר ניקוי הציור, השלב הבא הוא לייצב כל אזורים שעלולים להיות פריכים או שנחלשו.

זה עשוי לכלול ייצוב צבע שמתרומם מפני הציור, או סדוק עמוק ורחב מאוד שנקרא גן crowling, קריא : :זחילת צבע:, תיקון קרעים או חורים בבד, או חיזוק מסגרת המתיחה או מבנה התמיכה.

  1.       מילוי –filling : לפני תיקוני הצבע, יש צורך ליצור את הטקסטורה, שדומה לטקסטורה מסביב לאזור הנפגע, כלומר ליצור טקסטורה שמדמה את את המצב שהיה לפני שנגרם הנזק לציור.

 גם תהליך זה נעשה באופן שיהיה הפיךreversible .

4. ריטוש, in painting, צביעת החוסרים: במקרים מסוימים, אזורים בציור עשויים להעלם (הלכו לעיבוד) או להיפגע מעבר לתיקון. במקרים אלה, מומחי שיקום עשויים להשתמש בטכניקה הנקראת ריטוש כדי למלא אזורים אלה ולהחזיר את המראה הכללי של הציור. ריטוש כרוך בהתאמה בזהירות לצבע ומרקם הצבע שמסביב ליצירת שיקום נאות.

4. Varnishing- ציפוי מגן: לבסוף, הציור המשוקם עשוי להיות מטופל על מנת להגן עליו מפני נזק נוסף וכדי לשפר את המראה שלו.ורניש כרוך בישום שכבה דקה של לכה הפיכה, שיכולה לעזור בהגנה על הציור מפני אבק, וגורמים סביבתיים אחרים. (ציור שמן ללא ציפוי מגן, זה כמו אקוורל ללא זכוכית!!!)

בסך הכל, מטרת השיקום והשימור היא לשמור על המראה המקורי של הציור ובמקביל להבטיח שהוא מוגן לדורות הבאים ליהנות. זה דורש איזון מדוקדק של טכניקות ומומחיות כדי להבטיח שהשיקום מתבצע באופן יעיל וגם הפיך.

אותו הקטע בציור , אחרי השיקום והשימור

 

 

 

 

 

חזרה לבלוג

טרוי - בניית אתרים