0544-662888
רשימת שירותינו המקצועיים

הבלוג שלי

ציור שמן "מושאל" נדיר, של בנקסי (Banksy האמן, האנרכריסט הבריטי, המושלם)


"אשמה כבדה" (2004), ציור שמן "מושאל" נדיר, של בנקסי (Banksy האמן, האנרכריסט הבריטי, המושלם), מהאוסף הפרטי של מוגול האופנה והעיצוב הבריטי, סר פול סמית, הוא היצירה החשובה ביותר שתוביל את מכירת האמנות הפוסט מודרנית והעכשווית של "בונהמס", ביום חמישי הבא, ה 29 ביוני, בלונדון.

סר פול סמית רכש את היצירה של בנקסי בלונדון בשנת 2004, והיא נותרה באוסף אמנות הידוע שלו מאז.

היצירה שעד עתה לא הוצעה במכירה פומבית, מוערכת בסכום של 1,200,000-1,800,000 ליש"ט.

מזה שלושים וכמה שנים, ההומור הסטירי, הסרקסטי (וגם קצת שחור) של בנקסי,

בנושאים של סוגיות חברתיות ופוליטיות בריטיות וגם בין לאומיות, זכו להכרה, הערכה ושבחים בינלאומיים. יצירותיו המוכרות באופן אוניברסלי, מאופיינות בטכניקת "שבלונות" בוטה, והם מבוקשים מאוד על ידי אספנים ברחבי העולם.

ציורי השמן "המושחתים" (Vandalized Oils ) שלו, המכונים גם "שמנים גולמיים”, ואשר פחות מוכרים לקהל הרחב, הם למעשה יצירות של אמנים אחרים, עליהם הוא מוסיף את האמירה שלו, כמו במקרה של הציור שיוצא למכירה, והופך אותן ליצירתו.

טכניקה זו, התפרסמה בתערוכה אייקונית בשם הזה בשנת 2005.

אני אישית מאוד אוהב את היצירה שלו. בנובמבר האחרון, בייתי במוזאון Moko באמסטרדם, שי להם אוסף משמעותי גם של בנקסי, צירפתי כאן מספר צילומים של עבודותיו מהמוזאון הזה.

התמודדות עם סוגיות כמו חיים עירוניים, זיהום והתחממות כדור הארץ, (Changer Charge 2004) הם כמה מהנושאים הקבועים של בנקסי.

בצירו על ציורי השמן בסגנון קלאסי, בנקסי מצליח לתת תחושה של פוליטיקה עכשווית, לסצנה הפסטורלית המקסימה על ידי הוספת הפרטים קטנים כמו במקרה של הציור הזה של תמרור המזהיר על העומס תנוע, המיקום האבסורדי של השלט קורא לצופים להטיל ספק ביעילות ובהשלכות של המדיניות העירונית, תוך שהוא מאפיין את המסר השובב והשנון של בנקסי של פרשנות מעוררת מחשבה.

ראלף טיילור, ראש "בונהאם" הגלובלי של אמנות עכשוויתי, העיר: "היצירה הזאת שמועמדת למכירה, מדגימה היטב את היכולת הבלתי מעורערת של בנקסי, כפרשן חברתי וכאמן עכשווי. ה"שמנים המושחתים" של בנקסי, הוכיחו בעקביות שהן היצירות החשובות ביותר והנחשקות ביותר. לראשונה נחשף והוצג בשנת 2004, הציור הזה, הוא אחת הדוגמאות הראשונות לסדרה של Vandalized Oils, מאחר והיצירה נשארה באוסף הפרטי של המעצב הבריטי סר פול סמית, כמעט שני עשורים, רק מגביר את חשיבותו האספנית וללא ספק ילהיב את האספנים."

סר פול סמית , אחד המעצבים המשפיעים והמובילים בבריטניה, הוא חובב אמנות עכשווית הרבה שנים, לעתים קרובות, אהבתו לאמנות, בא לידי ביטוי בעיצובים שלו.

לאחר שאסף מגוון יצירות אמנות לאורך הקריירה שלו, סר פול סמית ניחן בעין בוחנת לאמנות בכלל ולאמנות עכשווית בפרט. הוא התלהב מיצירתו של בנקסי ותמך בו על ידי רכישה של יצירותיו, הוא רכש את מעבודותיו, עוד בשלב מוקדם של הקריירה שלו כ אמן רחוב.

כמותג, סר פול סמית ידוע ברוח היצירתית שלו, הוא משלב עיצוב מסורתי ומודרני. התחיל א תהקרירה שלו בחנות אחת קטנה בנוטינגהאם, אנגליה, בשנת 1970, צמח לעסק עולמי, ונמכר בחמש יבשות.

חזרה לבלוג

טרוי - בניית אתרים