0544-662888
רשימת שירותינו המקצועיים

הבלוג שלי

לוח שנה ישן ב 210 אלף דולר?


 

בית מכירות מורפי (http://www.morphyauctions.com/) מתמחה בתחומים לא שיגרתים כמו : צעצועים, מכונות אוטומטיות ישנות, מכונות הימורים ישנות, שלטי פרסומת למיניהם, משחקים ישנים ומכוניות ישנות (מיוחדות).

מכירה זו התמקדה בפרסומות מסחריות ומכונות מופעלות במטבעות ואסימונים, המשתתפים הנלהבים הריצו את המחירים גבוהה, גבוהה מעל המוערך.

אתייחס כאן רק לשנים מהמוצגים:

 הראשון, לוט מספר 719, לוח שנה   של קוקה-קולה, משנת 1900, במצב שימור מעולה, כאשר תמונתה של השחקנית והדוגמנית הילדה קלרק מתנוסס עליו, (ראו התמונה)  לוח השנה הוערך ה 50-60 אלף דולר  ואחרי מאבק עיקש, נסגר על 210 אלף דולר!

השני, לוט מספר 711, שהוערך ב 30-60 אלף דולר ונמכר במחיר של 105 אלף דולר. גם כאן זה לוח שנה – פרסומי של קוקה קולה.

סה"כ נמכרו במכירה זו פריטים בסכום של 7.7 מיליון דולר, יותר מפי שנים מההערכות הזהירות.

למה אני מספר לכם כל זאת? בגלל שלעיתים קרובות יש לנו בבתינו פריטים "שטותניקיים" שבמידה ונשמרו ושומרו היטב והם במצב טוב, הם יכולים להיות שווים הרבה כסף.

ההבדל בין פריטים זהים שהאחד במצב מצוין והשני שחוק או פגום הוא אסטרונומי, זה יכול להיות ההבדל שבין 500 דולר לפריט פגום ו 20 אלף לאותו הפריט במצב מעולה!

גם בארץ יש מסחר ערני בפריטים מסוג זה, במיוחד מתקופה של "תרום המדינה"  ומשנותיה המוקדמות של מדינת ישראל.

 

אתם מוזמנים להתייעץ איתי בקשר לפריטים אלה על מנת לקבל הדרכה איך לטפל בהם בצורה נאותה ולמנוע את ירידת ערכם. אם חלילה כבר נפגעו - יש סיכוי טוב שאפשר לשחזר בצורה מקצועית את הפריט ולהשיב אותו קרוב למצבו המקורי.

 

בהצלחה, מיכאל קארו

 

מידע נוסף:

קישור לאתר של ArtDaily.com של הכתבה הספציפי,

חזרה לבלוג

טרוי - בניית אתרים