0544-662888
רשימת שירותינו המקצועיים

הבלוג שלי

שבע הציורים היקרים ביותר בעולם


 


במקום השביעי, נמצאת "הצעקה" של אדוארד מונק, שצוירה ב 1893, עם צבעי פסטל על לוח (קרטון) והציור הזה נרכש בשנת 2012 ע"י קונה אלמוני בסך של כ 120 מיליון דולר. המיוחד כאן הוא שזה ציור אחד מתוך 4 גרסאות, מומחים אומרים שהעיוות דומה למה שמתואר ע"י אנשים הסובלים מהפרעות אישיות קשות .


במקום השישי, נמצא אחד הציירים האהובים אלי – גוסטב קלימט, עם הציור של אדלה בלוך, ציור בצבעי שמן, גדול ממדים שצויר תוך שימוש בעלי זהב וכסף. הציור נרכש ע"י רונלד לאודר בשנת ,2006 תמורת 135 מיליון $. קלימט שהיה שייך לקבוצת ציירים ומעצבים בווינה , יצר סגנון חדש וייחודי, מאוד דקורטיבי ואסטטי.


"אישה מספר 3" –של וילהם דה-קונינג, ציור שמן 170*120 ס"מ משנת 1952, נמכר לאדם פרטי בשנת 2006 בסך של 137.5 מיליון $. והוא עומד במקום החמישי.


מיודענו ג'קסון פולוק האמריקאי, שיצא מהזרם "האקספרסיוניזם האבסטרקטי" , ויצירתו: "מספר 5", משנת 1948נמצאת במקום הרביעי עם המחיר הצנוע של 140 מיליון דולר, טוב לא הוא עצמו- הוא לא היה אפילו חולם לקבל מחיר דומה גם בחלומות הפרועים ביותר שלו. התמונה נמכרה ע"י סוחר אמנות בשם דוד גפן (נשמע קצת ישראלי, לא?).


אגב התמונות שלו וגם של דה-קונינג, נעשו (לא צוירו) בצבעים תעשייתיים, על גבי תשתיות בעיתיות כמו לוחות מזוניט- טכניקות בעיתיות ביותר לשימור ולמרות שהרוכשים היו מודעים לקשיים בתחזוקת יצירות אלה, הן הסיגו את המחיר הנ"ל.
לפני כחצי שנה נמכר "טריפטיך" (יצירה משלש חלקים) של פרנציס ביקון, שסגנונו הייחודי הפך אותו לכוכב עוד בחייו. ביצירה משנת 1969 מצויר אמן סלבריטאי אחר – לוסיאן פרויד, נכדו של זיגמונד פרויד.
הציור נרכש במחיר של 142.5 מיליון דולר. סכום שממקם אותו במקום השלישי.


האמן שסביר להניח היה צריך להיות במקום הראשון, אלמלא פטרו-דולרים, הוא פאבלו פיקאסו, אמן מוכשר ביותר בכל תחומי אמנות הפלסטית אך עוד יותר בתחום יחסי ציבור.
יצירתו "החלום" משנת 1932,ציור שמן בגודל של 130*97 ס"מ, נמכרה באוקטובר 2006 במכירה פרטית בסך של 155 מיליון דולר, לרוכש אנונימי.

ולכן במקום הראשון נמצא פאול סזאן, ויצירתו "שחקני הקלפים" משנת 1892, סזאן, צייר פוסט אימפרסיוניסטי צרפתי, צייר 5 גרסאות של הציור הזה והציור נמכר במחיר משוער של כ 300 מיליון דולר (כן, שלש מאות מיליון) למשפחת המלוכה בנסיכות קטאר.

 

אז איזה מהתמונות הללו הייתם רוצים לתלות אצלכם בבית,

ולא בגלל המחיר, אלה בגלל שהן מרגשות אתכם?
שלכם, מיכאל

 

 

 

חזרה לבלוג

טרוי - בניית אתרים