0544-662888
רשימת שירותינו המקצועיים

הבלוג שלי

AI -האם זה שווה משהו?


טוב, אז החלטתי לבדוק בעצמי את הנושא החם ביותר ברשת, בתחום בו אני קצת מבין.

ביקשתי היום מ  Chat GPT לכתוב פוסט על שיקום ציור שמן. רציתי לראות, עד כמה זה אמיתי, מה היכולת הוורבאלית, מה אמינות התוכן והלוגיקה שלו (של AI).

כמובן שהפוסט, לא שלם ולא מושלם, חסר התייחסות לנזקים אחרים חוץ מבליה טבעית, נושא האתיקה חייב הרחבה משמעותית, הניסוחים המקצועיים לא מספיק מדויקים אבל אני בהחלט התרשמתי לטובה, וזה בעצם הייתה מטרת הניסוי הזה! הנה זה:

רסטורציה של ציור שמן, הוא תהליך תיקון ושחזור ציור שהידרדר עם הזמן. מטרת הרסטורציה היא להחזיר את הציור, ככל האפשר, למראה המקורי שלו, תוך שמירה על ערכו ההיסטורי והאמנותי.

תהליך רסטורציה כרוך בדרך כלל במספר שלבים. ראשית, הציור נבדק כדי לקבוע את מידת הנזק ואת דרך הפעולה הטובה ביותר. רסטורציה עשוי לכלול ניקוי הציור להסרת לכלוך, זוהמה וחומרים אחרים שהצטברו על פני השטח שלו. השחזור עשוי גם להסיר את כל ניסיונות רסטורציה הקודמים ששינו את הצבע או נפגעו בדרך אחרת.

בשלב הבא, המשקם יתייחס לכל סוגיות מבניות בציור, כמו קרעים או חורים בבד. זה עשוי לכלול תיקון הבד או שימוש בטכניקות אחרות כדי לחזק אותו. הרסטורטור עשוי גם למתוח מחדש את הבד על מסגרת המתיחה שלו, כדי להבטיח שהוא מתוח כמו שצריך.

לאחר התייחסות לבעיות מבניות, המשקם יתחיל בתהליך של תיקוני צבע. זה כרוך בשימוש בצבעים התואמים את הצבעים והסגנון המקורי של הציור, כדי למלא אזורים שאבדו או נפגעו. על הרסטורטור להיות בעל עין בוחנת ומדויקת לצבע וסגנון, כדי להבטיח שהציור יהיה תואם את היצירה המקורית.

לבסוף, הציור המשוחזר מצופה בציפוי מגן (וארניש) כדי להגן עליו מפני נזק נוסף, וכדי לשפר את המראה שלו. יש למרוח בזהירות את הוארניש כדי להבטיח שהוא לא ישנה את הצבעים או המרקם של הציור.

שיקום ציור שמן הוא תהליך מורכב , ובדרך כלל לוקח זמן רב. התהליך דורש ידע ומיומנויות מיוחדים. חשוב לעבוד עם רסטורטור מנוסה ובעל "שם טוב", רסטורטור שיש לו ניסיון בשיקום ציורי שמן. עם השיקום נכון, ניתן יהיה ליהנות מהציור לדורות הבאים.

שלכם AI וגם קצת מיכאל

ציור המוצג בריכס-מוזאון באמסטרדם, ללא שיקום- עד כמה זה מפריע לראות את המצב הזה!

חזרה לבלוג

טרוי - בניית אתרים