0544-662888
רשימת שירותינו המקצועיים

הבלוג שלי

Piss off בגלל ש you piss me ! - אמנות בהפרעה


 הפרויקט הנושא את השם Piscio d'Artista, הוא הומאז' (כלומר הוא גנב את הרעיון)  ל"מרדה ד'ארטיסטה" של ​​פיירו מנזוני משנת 1961, בו האמן האיטלקי קרא תיגר (בעיני זה יותר, שהוא  צחק על רעיון האמנות העכשווית), על ידי מכירת פחיות ממולאות בהפרשות המוצקות שלו (איכס!), לפי ערך הזהב במשקל הפחית. ובשביל לעשות את זה יותר מגעיל, לא כל הפחיות היו במשקל זהה, והוא אף טרח להסביר למה השונות הזאת! אז כמו בסיפור הקלאסי, "בגדי המלך החדשים", מסתבר ככול שהרעיון מופרך יותר ופרוורטי יותר, סיכויי ההצלחה שלו כנראה גדולים יותר. ודוגמאות לא חסרות, אם הייתי צריך להאשים מישהו בגל העכור הזה באמנות פלסטית, הייתי מתחיל במרסל דושמפ, שפתח את תיבת הפנדורה בשנת 1917, עם "המזרקה"שלו, שהייתה למעשה משתנת חרסינה רגילה לחלוטין ולא חדשה! בתפיסתו של דושמפ, מעצם הצבתה במוזאון והגדרתה ע"י האמן כיצירת אמנות, היא נהייתה כזאת! כיום לא מעט אמנים מתחרים מי יהיה יותר אקסטרווגנטי, על מנת למשוך תשומת לב ולהתבלט. למשל האמן הבריטי דמיאן הירסט, כבש את הפסגה ע"י מייצבים מחרידים של בעלי חיים גדולים כמו כריש, חזיר בר ועוד, ספונים בתוך אקווריומים ענקיים ממולאים בפורמלין, אחרי שהתפרסם דיו והיגיע למעמד של מגה-סטאר, היה יכול להמשיך לעשות מה שרוצה וזה נמכר כלחמניות טריות, למשל, הציג יצירות עשויות מפרפרים שחלקם עוד חיים, משופדים ללוחות עץ. הירסט הוא היום האמן הבריטי העשיר ביותר, והונו מערך בכחצי מליארד דולר!

  ג'ף קונס, שאני אישית מעריץ את היצירתיות שלו, את יכולת השווק ויחסי הציבור שלו, היה כבר אמן חשוב בארה"ב, אך הפך לדעתי לסופר סטאר בינלאומי, אחרי הביאנלה בוונציה, בה הופיע עם אהובתו הידועה בכינוי "צ'יצ'ולינה", כוכבת פורנו איטלקיה ממוצא הונגרי, בסדרת פסלים, ציורים וצילומים מעובדים, שאפשר בהחלט להגדירם כפורנוגרפים. וזה ממשיך גם כיום, עם אמנים שמדביקים קרטון משומש ומשומן של פיצה על הקיר, או הבננה שמחוברת לקיר עם "דג-טייפ", (סוג של מסקינג טייפ) של מאוריציו קטלן הוצגה ונמכרה ב 2019 בסכום פעוט של 120אלף דולר.

לקראת הפקת "פיסיו ד'ארטיסטה", גווין טורק אסף את השתן שלו בתקופה של המגיפה העולמית הנוכחית. עיצב פחית אלומיניום בהדפסה מיוחדת עם המשפט "השתן של האמן" ב -31 שפות,  חתום בידו. הוא הפך את הסטודיו שלו (בקנינג טאון בלונדון) למפעל שימורים זמני ,על מנת ליצר מהדורה מוגבלת של אלף פחיות של 330 מ"ל.

הנה ההסבר הפילוסופי העמוק של גווין לפרויקט:

"אני מוקסם מהחיים שיש לדברים, ומה שאנחנו 'זורקים' לפה", אומר גאווין טורק. "הקשר מתנתק כשמשהו נעלם ממני ונזרק, וכשאני מסתכל על אלה שנפטרים מדברים, אני לומד כל כך הרבה על איך, מה, למה ומי אנחנו. כפילוסופיה חזותית, האמנות תמיד תיראה דרך הפרדיגמה של אמנות אחרת - מערכת של סמלים וסימנים שמוחזרים לאורך הדורות." (אגב, אשמח לקבל פירוש ראשי למשפט הפילוסופי המורכב הזה!).

אני לא יודע אם זה מקרי או לא, אבל למילה שתן/ולהשתין באנגלית יש משמעויות נוספות, למשל: you piss me"" זה –"עצבנת אותי" ו  piss off זה "תסתלק" בעצבים! וזה בערך מה שהרגשתי כאשר קראתי על הפרויקט הזה.

התמורה ל משתתפים  Kickstarter Backer כוללת גם תג מזכרת כחול ,בהשראת הלוח שהוצג במיצב המערה האיקוני שלו, ארוחת ערב מיוחדת באטלייה גאווין טורק, הפחיות עצמן, כמו גם הדפסים במהדורה מוגבלת וחולצות הטריקו הסמל המסחרי שלו.

והוכחה לגאונותו השיווקית של גווין:

כדי להשיק את הקמפיין, גאווין טורק משתף פעולה עם סוכנות יחסי הציבור, "הוט צ'רי", שהסכימו לקבל תשלום בפחיות של שתן של גאווין!

"לאחר שהרצנו את הקמפיין המוצלח של מוזיאון בואס (Bowes Museum - https://www.thebowesmuseum.org.uk/) בשנת ,2014 בו הוצגה יצירת  הניאון של גאווין בחזית המוזאון, אנו שמחים להחזיר את גאווין לקיקסטארטר", אומר פאטון הינדל, המנהל האמנותי של קיקסטארטר. "הפרויקט הזה, בהחלט אחד הייחודיים ביותר שלנו, משקף את המחויבות של החברה לאמנות פורצת גבולות."

 

גאווין טורק הוא אמן יליד בריטניה המזוהה עם קבוצת "האמנים הבריטים הצעירים".

הוא היה חלוץ צורות רבות של פיסול בריטי עכשווי, כולל פסלי הברונזה הצבועה – פסלים של חפצים יום יומיים מברונזה, צבועים כך שהם ניראים אוטנטיים, פסלי השעווה, הסמל האמנותי-היסטורי הממוחזר והשימוש בפסולת באמנות. הפרקטיקה של טורק עוסקת ב"שיחות" על בעלות  וזהות, וכהגדרתו היא עוסקת ב'מיתוס" האמן ובאותנטיות של יצירה.

רצ"ב קישור לאתר של האמן: http://gavinturk.com/artworks/

חזרה לבלוג

טרוי - בניית אתרים