0544-662888
רשימת שירותינו המקצועיים

הבלוג שלי

התגלה ואומת רישום חדש של וינסנט ואן גוך,


התגלה ואומת רישום חדש של וינסנט ואן גוך, חשיפתו הובילה למעשה לאימות,  (authentication)

 של רישום "מונמארט" נוסף. 

הרישום "הגבעה של מונמארטר עם מחצבה אבן", נרכש ב 2014 על ידי קרן ואן ויסינגל לאמנות, הרישום הועבר לידי המומחים ליצירתו של ואן גוך, במוזיאון ואן גוך באמסטרדם. לאחר מחקר יסודי בו נבחנו הנושא, הסגנון, הטכניקה, החומרים והמקור, הם הגיעו למסקנה כי אכן מדובר ביצירה של האמן עצמו. גילויים של יצירות לא מוכרות של ואן גוך  הם נדירים מאוד - אולי פעם עשור, או שנים!

הציור מתאר טחנות רוח על הגבע של מונמארט, עם מחצבה למטה, המקום המתואר הינו במרחק של כמה דקות הליכה מהדירה שוינסנט שיתף עם אחיו תיאו. היצירה  נמכרה ב 1911 על ידי אלמנתו של תיאו,  ג'ו בונגר, לסוחר בהארלם, מאז הציור נעלם מעיני הציבור, עד שבשנת 2014 נרכש על יד הקרן.

מה שמוסיף חשיבות לגילוי הזה, היא העובדה שמוזיאון ואן-גוך  מאשר כעת עבודה דומה מהאוסף של המוזיאון כאוטנטית, בעוד שלפני מספר שנים הגדירה כיצירה שאינה של ואן גוך, והיא אוחסנה שלא לתצוגה. וזאת למרות שב - 1990, הציור הופיע בשני קטלוגים "רסוננס". אך בשנת 2001 הוצא מהקטלוג האוסף המפורט של המוזיאון. אוצרי המוזאון הגדירו את הציור כסובל מ"דריכות וזהירות יתר", וצינו לרעה  את "חוסר המונומנטליות של הבניינים" בעיקר  ואת השמים כנראים שונים עד מאוד מסגנונו של ואן גוך. דעה זו התהפכה כעת, והמוזיאון מקבל את הציור שלו כאותנטי.

על פי טאיו מידנפורפ, החוקר הבכיר של המוזיאון, שני רישומי מונמארטר הם "בבירור מאותה יד" וסגנונית "מזכירים" את עבודתו של ואן גוך זמן קצר לאחר הגעתו לפריז.. מידנפורפ מתארך את שניהם למרס 1886. זוג ציורים מוצגים כיום "זינגר לארן", מחוץ לאמסטרדם. בתערוכה של עבודות של קרן ואן ווליסינגן לאמנות בשם: "אימפרסיוניזם

ומה שמעבר : המשא המופלא".

  מרטין באילב,  https://goo.gl/ozY4nk   ©

 

 

חזרה לבלוג

טרוי - בניית אתרים