0544-662888
רשימת שירותינו המקצועיים

הבלוג שלי

זיפני אמנות –הנבחרת הבין לאומית.


 

בתמונה- זיוף של אלמיר דה-הורי, (הונגרי, 1906-1976) "האודיליסק" בסגנון של הנרי מטיס, מאוספו של מרק פורגי. הצילום ע"י רוברט פוגט.

תערוכה מרתקת על הטכניקות והפסיכולוגיה ב"יצירותיהם" של מיטב זיפני האמנות בעולם, חלקם זכו לתהילה של ממש!

התערוכה מוצגת במוזאון מישל ודונלד דאמור ב"ספרינגפייל" מדינת מסצ'וסס (ארה"ב).

השם שניתן לתערוכה הוא: "נועד להוליך שולל- בדיות וזיופים בעולם האמנות"

התערוכה מציגה את הפרופיל האישי וה"מקצועי" של חמשת הזייפנים המפורסמים ביותר והמצליחים ביותר במאה העשרים ועד היום. (לדעת המארגנים כי  יש עכשיו זיפן גרמני חדש יחסית שהתפרסם  עד כדי כך שעשו עליו סרט, ושמו – בלטראצ'י, הוא לא נכלל בחמישייה הפותחת, למרות שהיה מגיע לו!).

 

התערוכה מספרת ומסבירה בצורה מוחשית ביותר, איך הם הצליחו "לעבוד" על כול העולם.

מה שמיוחד בתערוכה הוא שבין 55 היצירות שמוצגות בתערוכה משולבות 15 יצירות אוטנטיות (מקוריות) של מיטב האמנים שאהבו לזייף אותם: הנרי מטיס, אמדאו מודלייני, פאבלו פיקסו ופאול סיגנק, והן מוצגות מול "היצירות" המזויפות.

התערוכה אורגנה ע"י *ארגון ללא מטרות רווח ומומחה לזיופי אמנות בשם **קולט לול.

מכאן התערוכה תעבור למוזאונים בערים נוספות ברחבי ארה"ב, במהלך 2015.

רוב הזייפנים הם אמנים מתוסכלים שלא הצליחו  לפתח קריירה מבוססת על סגנון אמנותי משלהם. הזייפני שמוצגים "בכוונה להונות" הם :

 , Elmyr de Hory Han Van Meegeren, EricHebborn, JohnMyatt, Mark Landis . מצא זיוף השכפול של יצירה מקורית של המדויק אמנות, וזיוף, היצירה והמכירה של יצירת אמנות שהוא זוכה בטעות למשנהו, השדרות נגישות ביותר להכרה והצלחה מסחרית.

. תערוכה זו בוחנת כיצד כל אחד מהזיפנים נחשף בסופו של דבר (מה הפיל אותו), ומסבירה את  תפקיד הטכנולוגיה באיתור זיופים שמשתמשים אנשי מקצוע המיומנים בזיהוי זיופי אמנות או אישור שיצירה זו או אחרת אכן מקוריות. "בכוונה להונות" בוחנת את ההתקדמות הטכנולוגית בתחום בדיקות זיהוי פלילי ואשר הותאמו לצרכיהם של אנשי מקצוע בתחום האמנות אמנות שנלחמת בפשעי אמנות .

התערוכה מאורגנת באופן כרונולוגי ומחולקת לשישה חלקים: חלק אחד לכל אחד מחמשת הזייפנים וחלק אחרון שמציע למבקרים הזדמנות לבחון את עצמם  לגבי זיהוי של אותנטיות על ידי השוואת יצירות מקוריות של המאסטרים עם היצירות המזויפות. בתערוכה מוצג גם הפרופיל האמנותי האישי של כל זייפן  כלומר מוצגות גם  יצירותיו המקוריות, צילומים, סרטונים, מוצגים גם החומרים והטכניקות המשמשות ליצירת  זיופים של עבודות  אמנות משכנעות.

קטלוג אינטראקטיבי ואינטרנטי מלווה את התערוכה.  הקטלוג כולל מאמרים מחקריים על ידי מומחים בתחום, כגון היסטוריון ומבקר אמנות, ד"ר טום פלין; אוצר ציורי "Old Masters" במוזאון – Boijmans- Beunigen , Friso Lammertse; מומחה להיסטוריה של שוק האמנות ופרופסור לניהול אמנות  ב- SUNY, ד"ר ג'פרי טיילור ועוד רבים אחרים.

**קולט מוט הוא המייסד והמנהל של "תובנות של הונאות באמנות", חברת ייעוץ המתמחה בהרצאות בנושה של  הונאות באמנות, הכשרה של מעריכים, וחקירות ובדיקות  של יצירות אמנות. גב 'שמוט הייתה מעורבת בכמה פרויקטים עצמאיים הקשורים לנושא של זיהוי פלילי  של זיוף אמנות ואומנות, ומכשירה סוכנים שמיועדים לעסוק בחקירות זיוף אמנות,  של משרד החוץ האמריקאי התכנית להגנת המורשת התרבותית ""Homeland Security. הגב 'שמוט הרצתה ברחבי אירופה ובארה"ב, ובכלל זה במכון סמיתסוניאן (Washington, DC) המפורסם, באוניברסיטה של בודפשט (הונגריה), במוזיאון לאמנות המודרנית de la ville de Paris (פריז, צרפת), מטה האינטרפול (Lyon , צרפת) ומועדון Salgrave (Washington, DC). www.artfraudinsights.com.

  •          * "אמנויות ואמנים  בינלאומיים" מוושינגטון, DC, הוא ארגון שרות ללא כוונת רווח  מוקדש להגדלת הבנה וחשיפה בין-תרבותיים לאמנויות בינלאומיות, באמצעות תערוכות, תכניות ושירותים לאמנים, מוסדות אמנות והציבור.

©artdaily.com

 

חזרה לבלוג

טרוי - בניית אתרים