0544-662888
רשימת שירותינו המקצועיים

הבלוג שלי

קורבט !!!!


 


מצטער חברים אבל אני הולך לדבר על גוסטב קורבט - הצייר הצרפתי בן המאה תשע עשרה (ובלועזית זה גם נכתב אחרת) וליתר דיוק על הציור הכי מפורסם שלו "הסטודיו של הצייר" . הציור עצמו יותר גדול מדירת סטודיו ממוצעת בתל אביב. הוא בגודל של 22  מטר מרובע, ומצבו בכי רע, הציור זקוק בדחיפות לשימור (שיקום/רסטורציה).

לכן פרסם מוזאון ד'אורסה בפריז קריאה פומבית לקהל הרחב של אוהבי האמנות, לתרום לשיקום היצירה. השיקום המורכב יעלה כ - 600 אלף יורו!

במוזאון מקווים שהציבור הרחב יתרום בנדיבות להצלת הציור. לצורך כך הם מתגמלים את התורמים ב "אסימון" של הערכה ואיזכור באתר המוזאון, ואלה שיתרמו 2500 יורו לפחות, יזכו לארוחת אח"מים במוזאון עצמו. עוד גימיק - שהמשמרים (הרסטורטורים) יעבדו בחלל המוזאון כך שקהל המבקרים יוכל לצפות בהם במהלך העבודה.

קורבט הסביר את הקומפוזיציה : "כל העולם בא אלי על מנת שאצייר אותו, מימין, בעלי המניות שלי – כלומר חברים, עמיתים לעבודה, אוהבי האמנות . מצד שמאל זה כל שאר העולם של חיי היום יום – ההמונים, האומללות, העוני, העושר, המנוצלים והמנצלים, אנשים שמתפרנסים ממות".

האמן עצמו נמצא ברוב צניעותו במרכז (כמובן).

קורבט נחשב כיום כאחד הציירים החשובים ביותר של תקופתו, הוא סרב בתוקף להשתייך לזרם מסוים וצייר בניגוד למקובל  והוא אחד האמנים שפתחו את הדרך בפני האמפרסיוניזם. אפשר לראות בבירור את השפעתו בעבודות של מונה ואף של סזאן.

שלכם, מיכאל

הנה קישור לעבודות שלו:

https://www.google.co.il/search?q=Gustave_Courbet&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=-3pBVM8_heFqp6-A0Ac&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1280&bih=909

 

 

חזרה לבלוג

טרוי - בניית אתרים