0544-662888
רשימת שירותינו המקצועיים

הבלוג שלי

מה רק בתל אביב יש תערוכות "איור"


איור (אילוסטרציה) וגרפיקה,  זה אמנות לשמה או "אמנות שימושית"?

  אני הולך להגיד את זה בצורה פרובוקטיבית:

 לפי דעתי אמני האיור וכן הגרפיקאים,  נדרשים למיומנויות גבוהות יותר מ"סתם אמנים".


רוב המאיירים המקצועיים הם רשמים וציירים מוכשרים מאוד, הנדרשים להביא בעזרת היצירתיות והמיומנות  שלהם רעיונות שהם מורכבים מאוד לצד רמה טכנית גבוהה ואין זה משנה שכיום חלק גדול מעבודתם הטכנית מבוצעת במחשב. כי זה רק כלי שעוזר לבטא את היצירתיות והרעיונות שלהם.

לעיתים קרובות אני רואה איורים שהם  "Master pieces " לכול דבר.

טוב אז למה אני מספר לכם את זאת? כי במוצ"ש ה-31 למאי (השנה)  אנו עומדים לפתוח אצלנו בקארו אמנויות, תערוכת איור וגרפיקה אמנותית.

מבין כ 50 מועמדים נבחרו עבודותיהם של 10 אמנים מיוחדים, כל אחד ואחת נותן פן ייחודי ומיוחד של אמנות האיור והגרפיקה.

למעשה המטרה הייתה מאוד צנועה, לשמש כ"טיזר" –ליצור מודעות, כי הנושא כל כך רחב ומגוון. כך גם לגבי האמנים שעבודותיהם מוצגות כאן, יכולנו לתת רק דוגמית מעושר היצירה שלהם.

בנוסף ליצירות שעל הקירות (כמו שמקובל), תוכלו ליהנות  גם מעיון בספרים והקטלוגים של האמנים, ממצגות דיגיטליות שתרחבנה את מגוון היצירות המוצגות.

ואלה האמנים שיצירותיהם יוצגו בתערוכה, בסדר אקראי:

אבל פן- מדור המייסדים של האמנות בארץ, המורה הראשון לציור והדפס אמנותי בבצלאל, יצירותיו נמצאות במיטב המוזאונים בארץ ובעולם, במוזאון ישראל יש ליצירתו אולם שלם משלו.

 בתערוכה יוצגו מספר ליטוגרפיות מסדרת האיורים שלו לספר בראשית משנת 1925.

ברוך אלרון- אלרון הפגין שליטה מופלאה בסגנון הריאליזם הפנטסטי  ונחשב לאחד המובילים בזרם הסוריאליסטי בארץ. הציג ביותר מ 90 תערוכות יחיד בארץ ובעולם וזכה להכרה רבה באירופה באפריקה ובאמריקה. עבודותיו של אלרון המוצגות בתערוכה, מתייחסות לתנ"ך ואחת מהן לסיפור אפריקאי.

ססיל ריימס, אמנית התחריט החשובה ביותר בצרפת ואחת הטובות והחשובות ביותר בעולם, יוצגו תחריטים שהכינה בשנות ה-50, כאיורים לספר תהילים .

יוג'ין ארנהאוז, אמן רב תחומי המתמחה באיור. מוכשר ביותר ומפתיע ברמה הגבוהה של יצירותיו. הוא לא רק מאייר סיפורים אלה ממציא ומספר סיפורים דרך הציורים שלו.

מישה פאוקר,  כותב ומאייר ספרים וסיפורים מהתנ"ך, הייחודיות שלו היא : שכל ספר הוא בכתב ידו והעתק אחד בלבדספריו נמכרים בעיקר בארה"ב.

איגור לאזארב,  אמן מצטיין ממוסקבהמיד עם סיום התואר השני בפילוסופיה ואמנות, הוזמן להיות חבר באיגוד האמנים הרוסי, כבוד שזוכים לו בד"כ רק אמנים ותיקים מאוד. כול יצירתו היא למעשה איור לאגדות ומיתולוגיה כאשר ודות לידע הרחב שלו, הוא מצליח להעביר סיפור שלם ביצירה אחת.

טטיאנה בלוקוננקו,  אמנית רב תחומית, ציור, איור, ציורי קיר וקריקטורותלמדה אומנות ומוזיקה, עבודותיה הוצגו בפסטיבלים בינלאומיים באיטליה, ספרד רוסיה, ארה"ב. זכתה פעמיים בפרס "אשת השנה" בין האמנים העולים בישראל.

ליליה גוזמן, אמנית, גרפיקאית ומאיירתמאיירת מגיל מאוד צעיר, הייחודיות של יצירתה היא בהעברת מחשבותיה לצורות דו- ממדיות ואבסטרקטיות. עבודותיה הוצגו בתערוכות מקצועיות  (גרפיקה) ואמנותיות.

אולגה קרזנר, מאיירת מוכשרתשיצירתה גובלת ב Fantasy Art, יצירותיה מורכבות ומרתקות, שילוב של רישום וציור נותן נופך ייחודי לעבודותיה. אופייה הנעים והאופטימי בא לידי ביטוי גם ביצירתה שמקרינה טוב לב.

אנא אוטקין, צעירת המשתתפיםבתערוכה, התחילה לצייר מגיל שנתיים (!) ומאז לא פסקה. התחילה את לימודי האמנות עוד ברוסיה ועם עלייתה ארצה המשיכה כאן בבי"ס "בסיס". יצירה שלה נרכשה על ידי מוזאון האמנות בחרקוב. יצירתה מאופיינת באינטגרציה של היצירה העממית הרוסית ואמנות ישראלית מקומית.

 

לקראת התערוכה יצא אלבום מפואר שמספר על היוצרים ועל הבית המארח.

בגלל העניין הרב שהתערוכה מעוררת, הוחלט להציגה לתקופה ארוכה מהרגיל.

והיא תהיה פתוחה עד 27 ליולי 2014.

כתובתנו היא: קארו אמנויות, רחוב ירושלים 19, חיפה

טלפונים לתאום ביקור של קבוצות: 0544-752-377

http://www.karo-arts.com/tarbut/events.php

 

חזרה לבלוג

טרוי - בניית אתרים