0544-662888
רשימת שירותינו המקצועיים

הבלוג שלי

לתייר המזדמן ולתושב המתלונן - קצת על תרבות בחיפה


 

  1. "בית גלריה", אחרי הגלריה "המעונבת" והמוקפדת שלי, הייתה לי חוויה מעניינת,  הלכתי לשם עם זוגתי שתחיה, ביום ה' בערב (למעשה זה הרי כבר לילה בסטנדרט החיפאי) בימי ה' יש להם ערבי קברט, זה המקום הכי לא פורמאלי, "שאנטי" אמיתי, זרוק, לא מכופתר –והכול במובן החיובי, אני הרגשתי כמעת בחו"ל – אי שם במזרח התיכון. לחובבי הז'אנר – בהחלט מומלץ. https://www.facebook.com/jaffa30haifa

          הם יושבים, עומדים וקופצים ברחוב יפו 30,  052-3769611 / 04-8621044

  1. בית שטרוק, מוזיאון "כיס", מקסים, מתוקתק, פשוט חוויה בהיבט הארכיטקטוני, האוסף  ועבודת האוצרות המצוינת.  http://www.hma.org.il/Museum/Templates/showpage.asp?DBID=1&LNGID=2&TMID=84&FID=2292

*אגב, אל תנסו למצוא חניה על ידו, זה כמעת ברכה לבטלה, מצאו חניה ברחוב, יוסף, פבזנר או רחוב ירושלים, וטיילו בנחת בהדר דרך גן בנימין, כול כך יפה!

  1. תערוכת צילומים של עזריה אלון, באוניברסיטת חיפה, מבט אוהב על ארצנו, בשחור לבן, של איש הטבע שרובנו מכירים מהרדיו.

אותי הצילומים ריגשו מאוד, וסביר להניח שאלך לראותה שוב.

http://hcc.haifa.ac.il/images/azria.pdf

4.     מוזיאון הכט, הוא עוד אחד מהמוזיאונים שמציגים אוסף פרטי של אספן ופילנתרופ ( כמו מוזיאון ראלי בקיסריה) ולכן יש להם אמירה אישית ולדעתי איכותית מאוד. בנוסף לאוסף הארכיאולוגי הנפלא והדידקטי, יש לו אוסף יצירות אמנות מובחר,  שממנו נבנתה  תערוכה  "אסכולת פריז בקריית האמנים צפת שנות ה-50 וה-60 של המאה העשרים".

      אוצר התערוכה: ד"ר סורין הלר. שווה ביותר!

http://mushecht.haifa.ac.il/art/ExhibitionC.aspx?id=50 

  1. תערוכת ציירים חובבים בנושא הר הכרמל באודיטוריום, כאחד מאלה שבחרו את העבודות לתערוכה, הופתעתי מהאיכות של היצירות שהוגשו.

איזה יופי שיש כול כך הרבה אנשים שמציירים להנעתם. ביום שבת הבא ב 30 לנובמבר יהיה באולם "רפופורט" טקס הענקת פרסים ותעודות הצטיינות לאמנים הנבחרים.

ואלה בהחלט לא כול אירועי התרבות, למשל תערוכה מצוינת במוזיאון מאנה כץ, אחותה התאומה של התערוכה במוזיאון הכט.

 מוזיאון "טיקוטין" המופלא, מוזיאון  העיר חיפה בשדרות בן-גוריון ועוד היד נטויה. צאו ותיהנו!

חזרה לבלוג

טרוי - בניית אתרים