0544-662888
רשימת שירותינו המקצועיים

הבלוג שלי

התכשיטים הם החברים הטובים של כל אישה – (ומה אתנו הגברים?)


ת: אוסף תכשיטים מתחיל בדרך כלל מטבעות, שרשראות ועגילים. לעיתים, קופסת התכשיטים של סבתא ואמא: האוסף הפרטי שמתפתח עם השנים. 

תכשיט נכון יכול להפוך את התלבושת הפשוטה והשגרתית ביותר למרשימה ובלתי נשכחת, והוא אף יכול לספר לא מעט על האישה. 

ש: אז  איך את ממליצה  לטפל בתכשיטים, כך שהם ימשיכו להיות יקרי ערך  ויפים עוד שנים רבות?

ת:  שימרו את התכשיט מפני שינויי טמפרטורה חדים ושריטות.

ש: מדוע יש לשמור משריטות, הרי זה אבנים יקרות ומתכת?

ת: נכון שיש לא מעט ביטויים, המשווים משהו לאבן כדי להדגיש את הקשיות של הדבר. אבל לא  כל אבן היא קשה ועמידה מפני שריטות, זה תלוי בתכונות האבן.

 התכונה שאחראית על עמידות מפני שריטות היא קשיות. כל אבן מדורגת לפי סולם "מו" (Mohs scale of mineral hardness  ). אבן עם "דרגה" יותר גבוהה  שורטת את האבן עם "הדרגה" הנמוכה ממנה. לכן מומלץ לא לאחסן ביחד תכשיטים עם אבנים שונות, אלא לשים כל תכשיט בנפרד בקופסה או בשקית בד נושם.

ש: איזה דברים נוספים כדאי לדעת  לגבי תכשיטים?

ת: לאבן יש תכונה חשובה נוספת – יציבות. זוהי היכולת של האבן לעמוד מול שינויי תנאי הסביבה כמו קרני השמש, מים, חום וחומצה. לכל אבן יש יציבות אחרת, והשפעה מזיקה של תנאי סביבה יכולה להתגלות רק במשך הזמן, היא תגרום לשינויי צבע או שקיפות של האבן אחרי מספר שנים. לכן כדאי לשים לב לדברים הבאים:

  1.  מנעו  את המגע בין תכשיט לבין חומרים כימיים ומי בריכה. כי רוב אבני החן לא יציבות מפני חומרים כימיים. יש אבנים הרגישות לחומצות, יש אבנים  הרגישות לאלקלי (בסיס). אגב, פנינה היא לא אבן,  אבל נחשבת לאחת היפהפיות ופופולרית בתכשיטים. פנינה מאוד רגישה לכל סוגי חומצות ולאלקלי.
  2. מי בריכה בד"כ מכילים כלור, לכן מומלץ לא לשחות בתכשיטים עם אבנים.
  3. תכשיטים מזהב עם יהלומים או זירקונים אפשר "להשרות" במי סבון יחסית מרוכזים (שתי כפות סבון לכל כף מים) במשך כ 20 דקות. יהלומים וזרקונים הן אבנים קשות ומלוטשות היטב, לכן שמן ואבק עדיין נדבקים אליהן בקלות. מי הסבון ימיסו את הלכלוך והאבנים תראנה יפות ונקיות.
  4. תכשיטי כסף ניתן לנקות בעזרת מחק רגיל. מחק יוריד את ההשחרה מחלקים בולטים של התכשיט וישאיר את ההשחרה בעומק, כך התכשיט יראה חדיש, מבריק ונפחי .

ש:     אני שומע הרבה את השם  "גולדפילד" - gold filled, מה זה?

ת:  זה בעצם כריך – זהב, מילוי על גבי נחושת – ושוב שכבת זהב . שכבת הזהב מחושבת באחוזים מהעובי של החומר. על חלקים המיוצרים באופן תעשייתי יש חותמת עם הסוג של הגולדפילד. לדוגמה, GF 1/10 14K – זה גולדפילד עם שכבת זהב של K14 בעובי 10%. חשוב לזכור, שהזהב נמצא כשכבה החיצונית של הגולדפילד, לכן אנשים עם אלרגיות לכסף וחומרים אחרים יכולים עדיין לענוד תכשיטי גולדפילד.

 

הקישור לאתר של יבגניה הוא: http://evgeniart.com/en

חזרה לבלוג

טרוי - בניית אתרים